Praca sezonowa cieszy się dużym zainteresowaniem. Wiosna i lato to czas zwiększonego zapotrzebowania na pracowników w Holandii. Sytuacja ta związana jest przede wszystkim z okresem zbiorów warzyw i owoców, który zbiega się w czasie z wykorzystywaniem urlopów przez Holendrów. W tym okresie brakuje więc rąk do pracy, dzięki czemu Polacy z łatwością znajdują pracę dorywczą w Holandii.

Praca sezonowa w Holandii

Wyjazdy sezonowe do Holandii są bardzo popularne wśród Polaków. To doskonała okazja na dodatkowy zarobek, np. podczas wakacji. W ciągu kilku miesięcy można tam zarobić znacznie więcej niż w Polsce. Chociaż pracę dorywczą można znaleźć niemal w każdym zawodzie, to są branże, w których ofert pracy jest zdecydowanie najwięcej.

Największy wybór ofert pracy sezonowej dotyczy branży rolniczej i ogrodniczej. Należy pamiętać, że tego typu praca odbywa się w różnych warunkach pogodowych. W sezonie z uwagi na zwiększoną ilość pracy istnieje możliwość pracy w nadgodzinach. To idealna opcja zwłaszcza podczas wakacyjnych, wyłącznie zarobkowych wyjazdów. W jakich branżach można jeszcze znaleźć dorywcze zatrudnienie?

Do popularnych zajęć zaliczyć można pracę przy sortowaniu paczek czy kompletowaniu zamówień. Liczne oferty pracy dotyczą także zatrudnienia na produkcji, w gastronomii, hotelarstwie, gospodarstwach florystycznych czy na budowach. Niderlandy słyną z wysoko rozwiniętego rolnictwa, pozwalającego na uprawę i zbiory kwiatów, owoców i warzyw w różnych porach roku. Jesienią można znaleźć pracę dorywczą między innymi w szklarniach, magazynach i zakładach produkcyjnych.

Jak znaleźć pracę dorywczą w Holandii?

W większości przypadków do podjęcia pracy sezonowej w Holandii nie jest wymagana znajomość języka czy posiadanie dodatkowych uprawnień. Praca dorywcza w Holandii bez języka i doświadczenia jest więc jak najbardziej możliwa. Współpraca z agencją pośrednictwa pacy tymczasowej w Holandii obejmuje pomoc przy załatwianiu formalności związanych z kwestiami prawnymi i organizacyjnymi.

Dzięki usługom świadczonym przez agencje pracy nie musisz martwić się o organizację wyjazdu czy zakwaterowanie, a przez cały okres obowiązywania umowy otrzymujesz wsparcie koordynatora na miejscu. Skorzystaj z usługi pośrednictwa pracy, aby mieć pewność sprawdzonego miejsca zatrudnienia.