Druki akcydensowe stanowią element konwenansowy, który wykorzystywany jest w sytuacjach związanych z nawiązywaniem nowych znajomości o charakterze towarzyskim lub biznesowym. Przy projektowaniu wizytówki należy pamiętać o kilku, elementarnych zasadach. Ich zignorowanie stwarza ryzyka stworzenia nieczytelnego, mało atrakcyjnego druku.

Schematyczność

Przy projektowaniu wizytówki wiele osób decyduje się na skorzystanie z konwencjonalnych rozwiązań. Prowodyrem ich decyzji jest chęć bazowania na sprawdzonych metodach. Standardowy projekt może jednak okazać się mało atrakcyjny dla odbiorcy. Tak stworzona wizytówka bardzo często nie zachęca klienta do podjęcia współpracy z nowo poznanym przedsiębiorcą. Przy tworzeniu druku akcydensowego warto zatem wykazać się kreatywnością. Wizytówka nie zawsze musi składać się jedynie z najważniejszych danych, dotyczących firmy. Może być ona również niewielkim nośnikiem reklamowym. Na wizytówce warto zatem umieścić ciekawy content promocyjny w postaci niekonwencjonalnego hasła lub chwytliwego sloganu. Świetnym rozwiązaniem jest wykorzystanie nietypowego formatu. Drukarnie oferują bowiem nie tylko standardowe wizytówki, ale również wyroby kwadratowe, składane itd.

Nadmierna ilość informacji

Przy projektowaniu wizytówki należy pamiętać o zachowaniu odpowiednich proporcji. Najważniejszą cechą akcydensowego druku jest bowiem czytelność. Nadmierna ilość informacji może okazać się dla odbiorcy zbyt przytłaczająca. Chcąc podkreślić najważniejsze dane, warto wykorzystać podkreślenia lub pogrubienia. Należy również pamiętać o zachowaniu odpowiedniej kolejności umieszczonych informacji. Duże znacznie ma minimalistyczny wygląd wizytówki. Nie powinna ona bowiem zawierać dodatków, które będą rozpraszać uwagę odbiorcy. Świetnym zabiegiem jest wykorzystanie barw związanych z obszarem działalności przedsiębiorstwa.

Stworzenie dobrej wizytówki ekspresowej wymaga przestrzegania określonych wytycznych, obejmujących nie tylko kwestie formy, ale także samego contentu. Warto również pamiętać, że efektowny projekt powinien być odpowiednio zrealizowany. Nie zawsze korzystanie z usług taniej drukarni jest więc dobrym rozwiązaniem.