Wielu mężczyzn wciąż zapomina o tym, jak ważny w życiu zawodowym jest odpowiedni dress code. Nasz służbowy wizerunek świadczy bowiem, nie tylko o naszym własnym profesjonalizmie, ale także o firmie, którą reprezentujemy. Podpowiadamy jak zadbać o wizerunek poprzez odpowiedni ubiór do pracy.

Dopasowane ubrania to klucz do sukcesu

Jedną z najważniejszych kwestii jest dopasowanie ubrania do naszej sylwetki. Mężczyźni mają tendencję do dopierania za dużych ubrań, co nie tylko zniekształca wizerunek, ale także sprawia, że wyglądamy nieprofesjonalnie i dla niektórych klientów możemy sprawiać wrażenie niegodnych zaufania.

Niedopasowana marynarka dodaje kilogramów i sprawia, że cały nasz wizerunek prezentuje się niedbale. W biznesie nie ma miejsca na niechlujstwo. Od niedbałego stroju już tylko krok do niedbałego wykonywania swoich obowiązków. A przecież nie tak chcielibyśmy być odbierani, prawda?

Właśnie dlatego do pracy warto wybrać się ubranym wyłącznie w dobrze dopasowany strój. Nie bójmy się inwestycji w garnitur szyty na miarę – jest to bowiem wydatek, który zwróci się w odbieraniu nas jako profesjonalnych i godnych zaufania pracowników. 

Czarny garnitur nie nadaje się na co dzień

W polskich biurach wciąż jeszcze można spotkać mężczyzn, którzy wykonują swoje codzienne obowiązki w czarnych garniturach. Już na wstępie należy zaznaczyć, że jest to bardzo nieodpowiedni strój, który z łatwością może zostać uznany na faux pas. Chociaż niektórym ciągle kojarzy się z elegancją, czerń to kolorktóry zarezerwowany jest wyłącznie na formalne i wieczorowe okazje. Styliści zaznaczają, że czarny garnitur to strój, który można z powodzeniem zakładać na okazje, takie jak pogrzeb czy wesele. Zdecydowanie nie nadają się one jednak na codzienne wycieczki do biura.

Mężczyzna w eleganckim stroju do pracy
Źródło: Pixabay.com

Zapach ma ogromne znaczenie

W przypadku kobiet nie ma problemu z ogólną świadomością dotyczącą tego, że perfumy są nieodłącznym elementem codziennej prezencji. Mężczyźni jednak, bardzo często zapominają o tego typu dodatku. Tymczasem warto zainwestować w dobre perfumy, ponieważ tworzą one ogromny procent naszego dobrego wizerunku i mogą istotnie wpływać na to jak jesteśmy odbierani. 

Mężczyzna, który chce uchodzić za profesjonalistę powinien zadbać o to, aby dobrze pachnieć, niezależnie od okoliczności. Dobrym pomysłem jest skupienie się na organicznych perfumach, które nie niosą za sobą ryzyka alergii, a przy tym charakteryzują się dobrym składem i ciekawym, długo utrzymującym się zapachem. Tego typu niezawodne perfumy dla mężczyzn, znaleźć możemy w internetowym sklepie z eko kosmetykami https://www.kosmetykanatury.pl/pl/c/Dla-mezczyzn/56/1/full.

Perfumy to jednak nie wszystko. Każdy poważny businessman w dzisiejszych czasach powinien dbać o siebie i stosować dopasowane do swoich potrzeb, najlepiej naturalne kosmetyki.

Ubiór powinien być dopasowany do okazji

Jedną z najważniejszych zasad dobrego ubioru do pracy jest planowanie swojego stroju i dopasowywanie go do panującego w firmie dress code’u. To, jakie garnitury dobieramy i w jaki sposób prezentujemy się w pracy, powinno być dobrze przemyślane i spójne z naszym wizerunkiem.

Poprzez wizerunek warto rozumieć kilka istotnych kwestii, takich jak:

  • Charakter,
  • Charyzma,
  • sposób bycia,
  • zainteresowania,
  • karnacja.

Nasz strój do pracy powinien być spójny z firmowym dress code’em, ale także podkreślający nasz indywidualny sposób bycia. Do standardowego garnituru warto dobrać ciekawe dodatki, które są w stanie w prosty sposób zbudować nasz własny wizerunek.

Jak widać dobry męski strój do pracy to nie tylko odpowiednie ubrania. Powinniśmy zadbać o to, aby wyglądać schludnie, dobrze pachnieć i sprawiać wrażenie zadbanych. Dopasowanie swojego codziennego wizerunku do wymagać pracodawcy oraz własnego stylu nie jest trudne. Wystarczy przestać myśleć o garniturze, jak o mundurze, który codziennie zakładamy na front. Strój jest elementem naszego wizerunku i to właśnie ten wizerunek powinien wyrażać.

Artykuł napisała:
Magdalena Polena
 – copywriterka, dziennikarka, freelancerka.
Na co dzień kolekcjonuje niepotrzebne fakty i wychowuje dwa koty.

Źródło:

  • https://www.themodestman.com/business-casual-style/.