Praca w BMW to idealny pomysł nie tylko dla fanów motoryzacji. Jasna ścieżka kariery, przejrzyste warunki, wsparcie i pozapłacowe benefity to tylko niektóre z plusów pracy w tej firmie. Organizacja opiera swoje działania na pracy zespołowej, dobrej atmosferze, zaufaniu i odpowiedzialności. Dzięki temu może zaoferować jedne z najlepszych warunków pracy. Osoby odnajdujące się w nowych technologiach, lubiące dobre samochody i chcące się rozwijać, świetnie odnajdą się na jednym ze stanowisk u dealera BMW.

BMW — firma z troską o pracownika

Od początku swojej działalności firma BMW stawiała na pierwszym miejscu nie tylko swoich klientów, ale i pracowników. To zespół napędza przedsiębiorstwo do działania, dlatego właśnie on jest najważniejszą jednostką w całej organizacji. Każdy pracownik ma możliwość rozwijania swoich umiejętności na szkoleniach, a także zapoznania się z międzynarodowym środowiskiem. Co ważne, BMW oferuje również benefity pozapłacowe, jak na przykład pakiety świadczeń medycznych z możliwością ich rozszerzenia dla członków rodziny, elastyczny czas pracy czy atrakcyjne programy leasingowe.

Ścieżki kariery w BMW

Praca w BMW to szerokie pojęcie, pod którym kryje się kilka ścieżek, dedykowanych osobom z różnym wykształceniem i poziomem doświadczenia zawodowego. Zatrudnienie w jednym z najlepszych salonów premium wymaga najwyższego poziomu zaangażowania oraz perfekcyjnej obsługi klienta zarówno w salonie, jak i w serwisie. To pracownicy są wyznacznikiem standardu, dlatego nie tylko samochody, ale i wszystkie pozostałe elementy muszą być najwyższej klasy.

Praca w salonie lub serwisie BMW wymaga kontaktu z klientem, a co za tym idzie takich cech, jak komunikatywność, otwartość poczucie humoru czy pewność siebie. Istotne jest budowanie trwałej relacji z klientem, między innymi poprzez trafne rozpoznawanie jego potrzeb. W połączeniu z odpowiednią wiedzą, adekwatną do zajmowanego stanowiska, jest to zespół najważniejszych cech, które powinien posiadać profesjonalista chcący rozpocząć pracę w BMW.

Doradca serwisowy w BMW

Jednym z najważniejszych stanowisk w salonie BMW jest doradca serwisowy. Osoba pełniąca tę funkcję ma za zadanie przede wszystkim odpowiednio zadbać o klientów w ramach obsługi posprzedażowej, przyjmować ich zlecenia serwisowe, a także przeprowadzać konsultacje serwisowe. W każdej z tych czynności musi brać pod uwagę potrzeby poszczególnych klientów, aby móc zapewnić im najwyższy poziom obsługi, a co za tym idzie — satysfakcję z wyboru salonu. Doradca serwisowy BMW ma za zadanie także współpracować z warsztatem i dbać o to, by wszystkie prace były wykonane w pełni profesjonalnie, we wcześniej wyznaczonym terminie.

Jak rozpocząć pracę u dealera BMW?

Chcąc rozpocząć pracę u dealera BMW, koniecznie należy cechować się wysokim poziomem zaangażowania i motywacji do pracy. Ważne, choć nie obligatoryjne, jest zainteresowanie motoryzacją oraz powiązanymi z nią nowoczesnymi technologiami.

Pierwszym krokiem do dołączenia do zespołu BMW jest złożenie aplikacji poprzez platformę internetową. Następnie przesłane dokumenty przechodzą weryfikację pod kątem spełnienia określonych wymagań i oczekiwań. Po wstępnej selekcji rozpoczyna się drugi etap, który może przebiegać w różny sposób, w zależności od stanowiska, np. rozwiązanie zadania, rozmowa telefoniczna lub spotkanie. Po dokonaniu ostatecznego wyboru kandydat może rozpocząć swoją nową pracę. Więcej informacji na temat pracy w BMW i aktualnych ofert pracy można szukać na stronie https://www.praca-dealerbmw.pl.